<
shape

Klima Taşıma İşlemi 0539 295 63 87

Klima adı verilen cihazlar, sıcaklığı ayarlayabilen ve ortamları daha sağlıklı bir hale getiren aletlerdir. Değişik ebat ve ölçülerde olan bu cihazlar, hem evlerde hem de işyerlerinde kullanılmaktadır. Bundan dolayı da büyük bir öneme sahiptir. Herhangi bir mağazadan alınan klimayı eve götürmek büyük bir sorun olarak görülebilir. Cihazın zarar görmemesi için bir takım önlemlerin alınması lazımdır. Klima taşıma işlemi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Klima Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?


Klima taşıma aslında montaj anlamına gelmektedir. Yani evinizde ya da işyerinizde sahip olduğunuz klimanın başka bir yere nakledilmesi demektir. Bu noktada taşıma işinin klima servisleri tarafından yapılması gerekmektedir. Uzman ve işinde iyi olan klima servisleri, uzaklığa bakmadan her türlü klimayı taşımaktadır. Bunun için ilk etapta klimanın çeşidine bakılmaktadır. Buna göre bir yol izlenmektedir. Klimanın tüm bağlantı noktaları dikkatli bir şekilde çıkarılmaktadır. Bu işlem yapılırken de klimaya zarar verilmemektedir. Sonrasında ise klima özenli bir biçimde kapalı araca yüklenmektedir. Gideceği yere kadar sağlam bir şekilde taşınan klima, ardından da monte edilmektedir. Klima taşıma işlemi bu etapta tamamlanır.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?


Montaj aşamasında öncelikle keşif yapılır. Klimanın yerleştirileceği bölge belirlenir. Bu bölgenin zemini kontrol edilir. Zemine göre parça kullanılır. Sonrasında ise diğer aşamaya geçilir. Bu aşamada drenaj tesisatı ve bakır boru seçimi yapılır. Fakat bu parçaların düzgün ve kaliteli olmasına dikkat edilmektedir. Vakumlama işlemi de aynı hassasiyet ile gerçekleştirilir. Sonrasında ise arındırma işlemine geçilir. Doğru bir biçimde soğutkan şarjı yapılır. Voltajın da tesisata göre uygun olması sağlanmaktadır. Ardından da son kez, tüm tesisat tekrar kontrolden geçirilir. Sonrasında ise makine çalıştırılır. Belli bir süre boyunca makinenin performansına ve gösterdiği değerlere bakılır. Bu değerler, olması gereken katalog değerleri ile karşılaştırılır. Eğer değerler birbirine uyuyorsa, klima taşıma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış demektir. Klimanın taşınma işlemi, klimanın büyüklüğüne göre de değişiklik göstermektedir. Ancak bu fiyatlar oldukça makuldür. Kesinlikle bütçenize ve kesenize zarar verecek seviyede değildir.

Hızlı Servis Çağır: 0539 295 63 87